Transmisiunea Să predăm în modul Salvatorului, cu vârstnicul Dieter F. Uchtdorf

Orașul Salt Lake, Utah

Duminică, 12 iunie 2022, vârstnicul Dieter F. Uchtdorf, din Cvorumul celor Doisprezece Apostoli al Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă, va vorbi în cadrul unei transmisiuni speciale, intitulată Să predăm în modul Salvatorului.

Elder Dieter F. Uchtdorf of the Quorum of the Twelve Apostles
Vârstnicul Dieter F. Uchtdorf, din Cvorumul celor Doisprezece Apostoli

Acest eveniment unic este pentru toți membrii Bisericii care predau fie în chemarea lor, fie în căminul lor.

Vârstnicul Uchtdorf va împărtăși principii menite să ajute fiecare membru să aibă parte de bucurie și succes în predarea Evangheliei și să-și mărească, de asemenea, capacitatea de a preda mai bine în modul Salvatorului. Conducătorii locali sunt îndemnați să hotărască o dată și oră de vizionare care să fie cele mai potrivite pentru membrii Bisericii din zona lor. Adunările consiliului învățătorilor pot fi o ocazie ideală pentru a viziona transmisiunea.

Cum să vizionați

Începând cu data de 12 iunie, transmisiunea va fi disponibilă pentru a fi vizionată în diferite limbi prin:

Pentru detaliile transmisiunii, inclusiv vizionarea, limbile disponibile și subtitrarea pentru persoanele cu deficiențe de auz, consultați programul transmisiunii.

Pentru ajutor cu echipamentul pentru transmisiuni prin satelit, specialiștii tehnici la nivel de țăruș trebuie să consulte mhtech.ChurchofJesusChrist.org.