Activitatea „Let's do it, Romania!”

La invitația „Let's do it Romania”, membrii Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă din București au participat joi, 30 iunie, la curățarea Parcului natural Delta Văcărești din capitală. Aproximativ 20 de membri și misionari ne-am alăturat altor 200 de voluntari pentru a aduna deșeuri. Grupul nostru a umplut în jur de 50 de saci de deșeuri. Suntem fericiți că am putut fi prezenți la această activitate specială prin care am putut să redăm frumusețea naturală unui loc drag, un loc care va deveni din ce în ce mai special pentru bucureșteni.

Membrii Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă sunt iubitori de frumos, implicați în toate problemele importante ale societății în care trăiesc. Al 13-lea articol al credinței noastre ne definește cu adevărat: 'Noi credem că trebuie să fim cinstiţi, fideli, puri, binevoitori, virtuoşi şi că trebuie să facem bine tuturor oamenilor; într-adevăr, putem spune că urmăm îndemnul lui Pavel — credem toate lucrurile, sperăm toate lucrurile, noi am îndurat multe lucruri şi sperăm să putem îndura toate lucrurile. Dacă este ceva care este virtuos, vrednic de iubit, care are bună reputaţie sau este demn de laudă, noi căutăm aceste lucruri'.