Conferința Generală Bianuală a Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă, 5-6 octombrie 2019

Conferința Generală Octombrie 2019

Toate persoanele sunt invitate să participe la cea de-a 189-a Conferință Generală Bianuală a Bisericii lui Isus Hristos a Sfinților din Zilele din Urmă.

Prima Președinție, membrii Cvorumului celor Doisprezece Apostoli și alte autorități generale și oficianți ai Bisericii vor transmite mesaje pline de inspirație și îndrumare în timpul celor cinci sesiuni:

Sesiunea Generală a Femeilor, destinată femeilor și fetelor cu vârsta de opt ani și mai mult, va fi sâmbătă, 5 octombrie.

De asemenea, vor avea loc două sesiuni generale sâmbătă, 5 octombrie, și alte două duminică, 6 octombrie. Acestea sunt destinate întregii familii.

Pregătiți-vă pentru conferința generală

Conferința generală este o ocazie de a primi revelație personală, pe măsură ce profeții și apostolii oferă sfaturi și îndrumări. Conducătorii Biserici îi încurajează pe cei care ascultă mesajele din cadrul sesiunilor să se pregătească pentru conferință gândindu-se la întrebări importante din viața lor la care doresc să primească un răspuns, întrucât acest lucru îi poate ajuta să-și dezvolte capacitatea de a primi revelație personală atunci când ascultă mesajele din cadrul conferinței generale. Aflați mai multe informații despre autoritățile generale și ceilalți oficianți ai Bisericii, acestea vă pot ajuta să vă pregătiți pentru a primi mesajele lor.

Invită-i pe alții

Cei de alte credințe sunt bineveniți să participe la conferința generală. Membrii sunt încurajați să invite pe alții în persoană sau folosind rețelele de socializare.

Opțiuni de vizualizare în direct

Toate sesiunile vor fi transmise în direct, în limba română, pe pagina de Internet a Bisericii. Sesiunile sunt, de asemenea, disponibile prin intermediul sistemului de transmisiuni prin satelit al Bisericii.