Conferinţa Generală din 6-7 octombrie 2018

Conferinţa Generală

Toţi membrii Bisericii sunt invitaţi să participe la cea de-a 189-a Conferinţă Generală care va avea loc în zilele de sâmbătă 6 octombrie şi duminică 7 octombrie 2018.

Prima Preşedinţie, membrii Cvorumului celor Doisprezece Apostoli, şi alte autorităţi generale ne vor oferi mesaje inspirate şi îndrumare pe parcursul celor cinci sesiuni.

Conferinţa Generală va putea fi urmărită în direct și în limba română pe pagina web a Bisericii, www.mormonii.ro. Programul de difuzare este următorul:

PROGRAMUL CONFERINȚEI GENERALE

-- TRANSMISIUNILE VOR FII ÎN LIMBA ROMÂNĂ --

Sâmbătă, 6 octombrie 2018

Sesiunea de sâmbătă dimineața………………….19:00-21:00

Sesiunea de sâmbătă după amiază……………….23:00-01:00

Sesiunea Generală a Femeilor……………………03:00-05:00

Duminică, 7 octombrie 2018

Sesiunea de duminică dimineață…………………19:00-21:00

Sesiunea de duminică după amiază..…………….23:00-01:00

(transmisiune în direct pe www.mormonii.ro)

Conferinţa Generală ne oferă ocazia să primim revelaţie personală în timp ce ascultăm profeţii oferindu-ne sfaturi şi îndrumare. Noi ne putem pregăti pentru aceasta adresându-ne întrebări şi rugându-ne să primim inspiraţie.

Să ne amintim cuvintele preşedintelui Nelson la încheierea conferinţei din aprilie 2018:

„Vă îndemn să studiați mesajele de la această conferință adesea – chiar de mai multe ori – în următoarele șase luni. Căutați cu conștiinciozitate să folosiți aceste mesaje în seara dumneavoastră în familie, în predarea Evangheliei, în discuțiile cu membrii familiei și prietenii și chiar în discuțiile pe care le aveți cu cei care nu sunt membri ai Bisericii. Mulți oameni buni vor răspunde la adevărurile predate în cadrul acestei conferințe când acestea vor fi oferite cu dragoste. Și dorința dumneavoastră de a vă supune va crește pe măsură ce vă aduceți aminte și reflectați la ceea ce ați simțit pe parcursul acestor ultime două zile.”