Găsiţi online ocazii de angajare în cadrul Bisericii în Zona Europa

Ocaziile de angajare în cadrul Bisericii vor fi anunţate de acum pe site-ul Bisericii. Acestea pot fi accesate apăsând pe linkul „Employment Opportunities” (Ocazii de angajare), care se găseşte în partea de jos a site-ului www.lds.org. În trecut, înştiinţările despre locurile de muncă disponibile erau trimise pe e-mail conducătorilor preoţiei, care trebuiau să-i informeze pe membri. Deşi înştiinţările vor fi publicate şi pe site-ul Bisericii, în următoarele şase luni acestea vor fi trimise şi pe e-mail conducătorilor preoţiei. După aceea, ocaziile de angajare vor fi anunţate exclusiv pe https://careers.ldschurch.org. Instrucţiuni despre cum să accesaţi aceste înştiinţări au fost trimise unităţilor Bisericii la începutul acestui an.

O scurtă prezentare privind locurile de muncă oferite de Biserică

Pe locurile de muncă oferite de Biserică sunt angajate persoane cu performanţe înalte care pot ajuta la înaintarea lucrării Domnului. Sunt căutate persoane care au mult de oferit şi sunt dedicate clădirii împărăţiei. Cauza în care sunt implicaţi angajaţii Bisericii este cea mai mare de pe pământ. Este nevoie de persoane care sunt ingenioase, încrezătoare şi loiale şi care vor da tot ce au în ceea ce fac. Angajarea în cadrul Bisericii are la bază măreaţa misiune a Bisericii, care este aceea de a-i invita pe toţi să vină la Hristos. Este nevoie de persoane care sunt dedicate să lucreze în împărăţia Domnului pentru a îndeplini acea misiune oferind asistenţă, sprijin şi materiale conducătorilor Bisericii, învăţătorilor, misionarilor şi familiilor.

Preşedintele Gordon B. Hinckley a spus: „Acestea [locurile de muncă oferite de Biserică] nu vor fi doar o sursă a venitului dumneavoastră, ci, mai important, sursa satisfacţiei dumneavoastră. Puteţi să vă mândriţi cu faptul că lucraţi pentru Biserica lui Isus Hristos a Sfinţilor din Zilele din Urmă”.

Locurile de muncă din cadrul Bisericii oferă ocazii care sunt atât interesante, cât şi însemnate, un mediu de lucru în care ideile bune sunt binevenite şi o atmosferă înălţătoare care vă permite să creşteţi. La fel de important este faptul că această organizaţie a fost clădită ţinându-se seama de principii etice şi de valori. Pentru a solicita un loc de muncă în cadrul Bisericii în Zona Europa, care să corespundă priceperii şi talentelor dumneavoastră cu care doriţi să contribuiţi la îndeplinirea misiunii Bisericii, care constă în a-i invita pe toţi oamenii să vină la Hristos, vă rugăm să vizitaţi https://careers.ldschurch.org.

Descărcați posterul „Employment Opportunities”