Planul tău, pentru a te aduce la El

Bine ai venit Bine ai venit într-o comunitate în care fiecare încearcă să trăiască precum ne-a învățat Isus. Vino să vezi în ce credem accesând VenitiLaHristos.org
Aceasta înseamnă biserică. Biserica începe duminica, dar se termină acolo? Imaginează-ți cum ar fi dacă biserica s-ar întinde dincolo de zidurile unei clădiri pentru a ne inspira în fiecare zi.
Family

Viziune

„Invităm pe toți copiii lui Dumnezeu aflați de ambele părți ale vălului să vină la Salvatorul lor, să primească binecuvântările templului sfânt, să aibă parte de bucurie de durată și să devină demni pentru viața eternă.” - PREȘEDINTELE RUSSELL M. NELSON

Priorități

• Să urmăm profetul.
  • Să invităm un prieten la adunarea de împărtășanie.
  • Să ducem numele unui strămoș la templu.
Goals-eng

Obiective

• Să ne bucurăm de binecuvântările pocăinței zilnice.
  • Să căutăm, rugându-ne, ocazii de a sluji.
  • Să invităm membri ai familiei, membri ai familiei extinse și prieteni la adunarea de împărtășanie pentru a învăța despre Hristos.
  • Să împărtășim online mesaje ale Bisericii membrilor familiei și prietenilor.
  • Să ne implicăm în totalitate în programul „Vino și urmează-Mă” și să căutăm, rugându-ne, revelație personală.
  • Să ne întărim credința în Isus Hristos ținând cu seriozitate ziua de sabat atât acasă, cât și la Biserică.
  • Să dăm dovadă de multă grijă față de membrii noi și față de cei reactivați.
  • Să ne îngrijim continuu de generația care se ridică.
  • Să ne concentrăm în cadrul consiliilor episcopiei asupra modului în care să ajutăm membrii și prietenii să progreseze individual și ca familii pe cărarea legămintelor.
  • Să fim demni să deținem o recomandare pentru templu.
  • Să ducem nume ale membrilor familiei la casa Domnului și să-i ajutăm pe alții să facă la fel.
  • Să facem din faptul de a uni și a întregi familii de ambele părți ale vălului o prioritate maximă

Indicatori de progres

Conducătorii la nivel de episcopie și țăruș vor putea să măsoare progresul monitorizând acești indicatori cheie din Raportul trimestrial:

• interviuri despre slujire;
  • membri înzestrați care dețin o recomandare pentru templu valabilă;
  • prezența la adunările de împărtășanie – la biserică și acasă;
  • membri care au trimis nume ale strămoșilor pentru înfăptuirea rânduielilor în templu.

Implementare

Acțiunile concrete pe care membrii ar trebui să le întreprindă pentru a ajuta persoanele și familiile în munca de salvare reprezintă o parte importantă a planului zonei.

Conducători Membrii consiliilor de coordonare, ale țărușilor și episcopiilor trebuie, rugându-se, să urmeze anumiți pași pentru a împlini viziunea, prioritățile și obiectivele zonei. Conducătorii sunt încurajați ca, rugându-se, să se gândească la anumite persoane asupra cărora să-și concentreze atenția.

Persoane și familii Persoanele și familiile sunt încurajate să-și stabilească anumite țeluri măsurabile și să le scrie pe un cartonaș pentru a-i ajuta să-și concentreze eforturile asupra celor trei priorități ale planului zonei în viața lor.

Responsabilitate și urmărirea progresului Autoritățile zonei-Cei Șaptezeci încurajează președinții de țăruși să elaboreze modalități semnificative de a implementa planul zonei și de urmări permanent progresul. La rândul lor, președinții de țăruși încurajează episcopii să lucreze cu respectivii conducători ai preoției și cei ai organizațiilor pentru a elabora modalități de a implementa planul zonei și, de asemenea, să urmărească progresul și să ofere încurajări.

Descarcă PDF

Plan | Cartonas

Vino să vezi în ce credem accesând www.VenitiLaHristos.org

Family at Preston Temple