Preşedintele Dieter F. Uchtdorf vizitează Europa de vest

Preşedintele Dieter F. Uchtdorf vizitează Europa

Preşedintele Dieter F. Uchtdorf, al doilea consilier în Prima Preşedinţie a Bisericii lui Isus Hristos a Sfinţilor din Zilele din Urmă, cea mai înaltă structură de conducere a Bisericii, împreună cu soţia dânsului, Harriet, au vizitat Europa de Vest pentru a sărbători mai multe evenimente importante ale Bisericii. Ei s-au întâlnit cu membri şi misionari ai Bisericii în Berna, Elveţia, Roma, Italia şi Varşovia, Polonia 7-17 iunie 2014. Preşedintele Uchtdorf, născut în Germania şi convertit la Biserică, a fost însoţit de vârstnicul José Teixeira, preşedintele Zonei Europa.

PresUchtdorf_Switzerland.JPG

Preşedintele şi Sora Uchtdorf, Vârstnicul şi Sora Andersen, Sora Reeves ascultă corul copiilor în Zollikofen, Elveţia. - (Photo: © 2014 Intellectual Reserve, Inc.)

(Photo: © 2014 Intellectual Reserve, Inc.)
PresUchtdorf_Poland.JPG

Întâlnirea cu membrii Bisericii în Varşovia, Polonia. - (Photo: © 2014 Intellectual Reserve, Inc.)

(Photo: © 2014 Intellectual Reserve, Inc.)

Aici puteşi găsi mai multe informaţii: