Preşedintele Thomas S. Monson va sărbători  cea de a 90-a aniversare

monson-birthday
Președintele Thomas S. Monson strânge mâna cu consilierii săi, președintele Henry B. Eyring și președintele Dieter F. Uchtdorf, marți, 15 august 2017, în Salt Lake City. Fotografii de Scott G. Winterton, Deseret News.

Thomas S. Monson, președintele Bisericii lui Isus Hristos al Sfinților din Zilele din Urmă, va sărbători  cea de a 90-a aniversare luni, 21 august 2017. O 'aniversare liniștită de familie' va avea loc la Salt Lake City pentru a sărbători ziua lui de naștere, după cele relatate de fiica sa Sora Ann M. Dibb. Membrii familiei se vor aduna pentru tort de lămâie, înghețată și urări de bine pentru ocazia specială.

Preşedintele Thomas S. Monson slujeşte ca al 16-lea preşedinte al Bisericii lui Isus Hristos a Sfinţilor din Zilele din Urmă din data de 3 februarie 2008.

Pentru a urmări întreg articolul despre aniversare, în limba engleză, apăsați aici.