Unitate și dragoste: Activitate Societății de Alinare Districtul Oradea

Invitaţie

Societatea de Alinare a Bisericii lui Isus Hristos a Sfinţilor din Zilele din Urmă, Districtul Oradea vă invită, cu drag, sâmbătă, 18 martie 2017, de la ora 10 până la ora 14, la o activitate interactivă spirituală, distractivă, unde vom povesti şi ne vom distra învăţând şi punând în practică principiile unităţii şi dragostei. Activitatea va avea loc la centrul Districtului Oradea, str. Mihai Pavel nr. 26. La activitate sunt aşteptate toate femeile de la vârsta de 18 ani în sus din Arad, Cluj, Oradea, Sibiu şi Timişoara.

Societatea de Alinare a Bisericii lui Isus Hristos a Sfinţilor din Zilele din Urmă este cea mai mare şi longevivă organizaţie de femei de pe mapamond. Motoul ei este 'Caritatea nu piere niciodată', iar obiectivul ei este de a creşte credinţa şi neprihănirea personală, de a întări căminul şi familia şi de a-i ridica, alina şi ajuta pe cei nevoiaşi.

Citiţi mai multe despre femeile în Biserică aici: http://www.mormonii-stiri.ro/articol/Femeile-din-Biserică